3D Duvar Kağıdı Nedir ?

3D Duvar Kağıdı Nedir ?

Geçtiğimiz yıllarda duvar kağıdı modelleri denince akla ilk olarak çiçekli ya da simetrik desenli duvar kağıtları gelse de, günümüzde duvar kağıtları 3 boyutlu olmak üzere pek çok farklı seçeneği ile duvarları süslemektedir. Mekanların daha derin ve ferah durmasını sağlayan 3 boyutlu duvar kağıtları,

gören herkesin ilgisini ve beğenisini kazanan modellerdir. Kağıt üzerine basılan resim ve fotoğrafların gerçekçi görünmelerini sağlayan teknoloji ile tasarlanmış olan duvar kağıtları, 3 boyutlu duvar kağıdı olarak adlandırılmaktadır. Dekorasyonda karakteristik bir fark oluşturmak isteyenlerin genelde tercih ettiği bu modeller, kalite ve boyutlarına göre fiyatlandırılarak satışa sunulmaktadır.

 

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvarlarını duvar kağıdı ile kaplatmak isteyenlere hizmet veren birçok firma olsa da, bu işi kendi yapmak isteyenlerin aklında da birçok soru işareti bulunmaktadır. 3 boyutlu duvar kağıtlarının görünümlerinin ve fiyatlarının farklı olması diğer duvar kağıtlarından farklı bir uygulama şekline sahip oldukları anlamına gelmemelidir. Son derece kolay ve anlaşılır şekilde olan uygulama şekli isteyen herkesin duvarlarını 3 boyutlu olan modellerle kaplamalarına imkan sağlamaktadır.

3 Boyutlu Duvar Kağıtlarının Özellikleri Nelerdir?

Poster duvar kağıdı olarak da tanımlanan 3 boyutlu duvar kağıtlarının en belirgin özelliği kullanıldığı alanlara derinlik katan tasarımlardır. Renkleri ve desenleri oldukça gerçeğe dönük olan duvar kağıtları ile ev ve fişlerde farklı bir duvar dekorasyonuna imza atabilir ve uzun yıllar eskimeden kullanacağınız bir duvar kağıdına sahip olabilirsiniz. 3 boyutlu duvar kağıtlarına gösterilen ilgi doğrultusunda her geçen gün artan modeller sayesinde sevdiğiniz bir tarihi yerin ya da sanatçının resmini duvarlarınız da sergileyebilirsiniz.

3 Boyutlu Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

3 boyutlu duvar kağıtlarının ilk olarak yaygınlaşmaya başladığı sıralarda oldukça popüler olan taş desenli 3 boyutlu duvar kağıtları, duvarların gerçekten taş ile dekore edildiği algısı uyandıran bir modeldir. Modası geçmeyen duvar kağıtlarından biri olarak modern ve klasik ev dekorasyonlarına uyum sağlama konusunda ev sahiplerini sevindiren özelliklere sahip olan bu modeller, aynı zamanda oldukça kullanışlı ve sağlam yapıya sahip olan duvar kağıtlarıdır.

Bu gönderiyi paylaş